هشتمین دوره جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت که با رویکردهای جدید و متمایز نسبت به دوره‌های پیشین برگزار می‌شود، در روزهای ابتدایی ثبت‌نام با استقبال گسترده روبه‌رو بوده است.

 

به گزارش شانا، در روز سوم ثبت‌نام هشتمین دوره جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت، تعداد متقاضیان، رکورد رشد بیش از چهار برابری را نسبت به سال‌های گذشته ثبت کرد که نشان‌دهنده اطلاع‌رسانی کیفی‌تر و همچنین قابلیت دسترسی بیشتر این سامانه است.

از پنجم تا نهم بهمن ماه ۳۷۰ نفر در سامانه این جشنواره ثبت نام کرده‌اند که از میان متقاضیان شرکت در جشنواره، کارکنان شرکت ملی نفت ایران در رتبه نخست، شرکت ملی گاز ایران در رتبه دوم و دیگر شرکت‌ها و سازمان‌های مستقل وابسته به وزارت نفت، شامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت، موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، دانشگاه صنعت نفت و پژوهشکده ازدیاد برداشت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در پی اعلام فراخوان هشتمین دوره جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت از سوی معاون مهندسی، پژوهش و فناوری به صورت فراگیر در سطح شرکت‌ها، مدیریت‌ها و واحدهای ستادی تابع، مقرر شد همه متقاضیان واجد شرایط (در حوزه فنی) از تاریخ پنجم بهمن ماه (به مدت ۱۰ روز) برای شرکت در این جشنواره، از طریق سامانه جشنواره ثبت‌نام کنند.

در جشنواره امسال، برخلاف سال‌های گذشته، فرآیند ثبت‌نام و ارسال مدارک و داوری‌ها به‌صورت الکترونیکی و برخط انجام می‌شود که این اقدام، دسترسی همه همکاران صنعت نفت از نقاط دور کشور را به‌راحتی امکان‌پذیر و زمینه کشف استعدادهای نهفته در صنعت نفت را فراهم می‌کند.

در این حال، به منظور افزایش میزان مشارکت همه ارکان تابع صنعت نفت، بدینوسیله اعلام می‌شود، همه شرکت‌ها و مدیریت‌ها با در نظر داشتن فرصت باقیمانده تا پایان ثبت نام در سامانه مورد نظر، نسبت به پیگیری ثبت نام فعالان عرصه پژوهش و فناوری در جشنواره مزبور اهتمام لازم به عمل آورند. پایان ثبت‌نام از طریق سامانه، روز ۱۵ بهمن‌ماه در نظر گرفته شده و با توجه به نزدیکی زمان برگزاری جشنواره، امکان تمدید این زمان وجود ندارد. 

این سامانه به آسانی از طریق دسترسی اینترنتی به سامانه جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران به نشانی http://portal.nioc.ir قابل بهره‌‌برداری است و گروه پشتیبانی سامانه، در رفع سوال‌ها، ابهام‌ها و مشکل متقاضیان تلاش می‌کند